نکات خرید مسکن

بازگشت به لیست
تعداد مشاهده : تاریخ انتشار : منبع :

 نکات مهم واساسی در خرید مسکن 

شما با دریافت این راهنما تجربیات هزاران نفر در خرید مسکن را فرا می گیرد و می توانید از ریسک خرید مسکن را به صفر برسانید

 

  * درهنگام خرید مسکن باید به چه نکاتی توجه نمود تا بهترین گزینه برای خرید انتخاب شود. 
آیا می دانید که امروزه با توجه به هزینه بالای مسکن باید توجه زیادی در خرید آن صورت گیرد
* در هنگام عقد قرارداد باید به چه نکاتی توجه کنیم 
* آیا خرید واحد مسکونی در خیابانهای اصلی و کنار ادارات دولتی توصیه می شود 
* در هنگام خرید مسکن باید به چه نکاتی توجه گردد تا دچار زیان نشویمامروزه خریداران  مسکن در هنگام خرید یک واحد مسکونی بیشتر به اطلاعات ارائه شده از سوی بنگاههای املاک و فروشندگان اکتفا می نمایند ، لیکن بعد از انجام معامله و بررسی بیشتر متوجه می شوند که ملک مورد معامله ، موقعیت مناسبی را نداشته و قیمت پرداخت شده متناسب با واحد مسکونی خریداری شده نیست . برای مثال عدم اطلاع خریداران  از شرایط پیش فروش آپارتمان ، زیانهای جبران ناپذیری را به آنها وارد نموده است که در برخی ازموارد کل سرمایه خود را از دست داده اند .  

 

مرکز تخصصی مشاوره بازرگانی ایران با بررسی موضوع و مطالعه تمامی قوانین و مقررات مرتبط با انجام معامله یک واحد مسکونی و جمع آوری نظرات تعدادی زیادی از کارشناسان خبره ، نسبت به تدوین راهنمای خرید مسکن با عنوان  "33 نکته مهم و کاربردی برای خرید مسکن " اقدام نموده است که مطالعه آن برای تمامی افرادی که قصد خرید مسکن را دارند توصیه می شود .   به نفع خریداران می باشد که قبل از خرید مسکن این راهنما را مطالعه نموده  و با شناخت کامل به خرید مسکن اقدام نماید. 

 

بخشهایی از این راهنما را ملاحظه نمائید:

نکات کلیدی ،  مهم و کاربردی  در هنگام خرید مسکن 
خریداران محترم مسکن در هنگام خرید  باید  به نکات ذیل توجه نمایند این نکات از طریق مراجعه به  تعداد زیادی از کارشناسان املاک ، کارشناسان حقوقی و اداره ثبت و املاک کشور و شهرداری ها جمع  آوری و تدوین شده است.

1-     قبل از هر چیز به بنگاههای مشاوره املاک که دارای پروانه کسب معتبر بوده و مورد تائید مجامع امور صنفی می باشد مراجعه نمائید.

2-      قبل از مراجعه به مشاور املاک، ابتدا  وضعیت اجتماعی ، فرهنگی و جغرافیایی هر یک از مناطق شهر را بررسی و  چند منطقه خاص را برای خرید ملک انتخاب کنید . در انتخاب منطقه نزدیکی به محل کار بسیار با اهمیت است .

3-      یک بررسی کلی در خصوص قیمت هر متر مربع مسکن در هر منطقه موردنظر پس از مراجعه به چندین بنگاه مشاور املاک انجام دهید .

4-      با مراجعه به بنگاههای مختلف مسکن گزینه های مختلف را در یک دفترچه یادداشت بنویسید ( مشخصات کامل برای هر واحد در یک صفحه اختصاصی  ) و در صورت امکان از آنها بازدید نمائید . در هنگام بازدید از محل ، مشکلات و مزایای هر واحد مسکونی را در دفترچه یادداشت نمائید.

5-       به موارد مطرح شده در خصوص مزایای هر واحد مسکونی که توسط بنگاههای مشاور مسکن اکتفا ننموده و آنها را مبنای تصمیم گیری برای خرید نکنید . توجه داشته باشید نظر بنگاه یک نظر بوده و شما برای خرید به سایر اطلاعات تخصصی نیاز دارید .

6-      توجه داشته باشید بنگاههای املاک مسئوولیتی در قبال اصالت اسناد واحد مسکونی ندارند.